четверг, 7 июля 2011 г. By: Maksym

Червона книга України

До Червоної книги України занесено багато видів рослин. З родини лілійних до природоохоронної книги потрапило шістнадцять видів.

Немає потреби описувати ці рослини, бо всі добре знають квітки лілії, тюльпана, цибулі.
Хто не знає грабельок звичайних з родини геранієвих? Цю порівняно невисоку, до півметра заввишки, рослину можна часто зустріти в степу, на полях, на городі тощо.


А ось грабельки Бекетова — рідкісна зникаюча рослина. Цей трав'янистий багаторічник, опушений білястими волосками, буває до півметра заввишки. Кореневище сильне, стебла гранчасті, червонясто забарвлені, розгалужені. Листки довгочерешкові.

Лілові квітки зібрані в зонтики. Грабельки Бекетова пощастило знайти лише у Приазов'ї, на берегах Кальміусу й Кальчику, де вони ростуть на гранітних, гнейсових і порфірових скелях.


Пильної охорони на території нашої країни потребує дріада восьми-пелюсткова з родини розових. Це — маленький сланкий вічнозелений кущик, листя якого в мініатюрі дуже нагадує за формою листя дуба. Цвіте великими білими квітами.


Цікавий сон білий т- ранньовесняний багаторічник. Розквітає він у квітні. Велика квітка на опушеному стеблі дуже красива, її пелюстки зовні білі, а зісподу — блакитнуваті. Після запилення квітка перетворюється на своєрідні пухнасті кульки, де визрівають плоди-горішки. Лише наприкінці цвітіння з'являються довгочерешкові листки, зібрані в прикореневу розетку. Сон білий зустрічається у Карпатах.

0 коммент.:

Отправка комментария